پيام تسليت رئيس شوراي اسلامي شهر و شهردار ساري به مناسبت رحلت آيت الله طبرسي

 بسم الله الرحمن الرحيم

اذا مات العالم ثلم في الاسلام ثلمه لا يسدها شي الي يوم القيامه

 

رحلت عالمان ديني و چهره هاي موثر انقلاب و نظام اسلامي بي ترديد ضايعه اي جبران ناپذير و خسراني بزرگ است كه آثار آن در جامعه مشهود خواهد بود .

 

حضرت آيت الله طبرسي نماينده سابق ولي فقيه در مازندران و نماينده مردم استان در مجلس خبرگان رهبري دعوت حق را لبيك گفت تا در پيشگاه حضرت باريتعالي براي عمري جهاد في سبيل الله و خدمات مستمر و صادقانه در سنگرهاي گوناگون انقلاب اسلامي ماجور گردد و در جوار رحمت واسعه اش قرار گيرد.

 

آن فقيه وارسته و عالم بي ادعا بيش از نيم قرن در خدمت نهضت اسلامي مداومت و مجاهدت ورزيد چنانكه از سال 1342 و زماني كه امام خميني رحمت الله عليه پرچم مبارزه با طاغوت را برافراشتند ، به صف مبارزان اين نهضت الهي پيوست و تا هنگامه پيروزي انقلاب اسلامي پيوسته در مسير اين راه نوراني گام برداشت و با پيروزي انقلاب نيز از همان روزهاي نخست به عنوان يك روحاني انقلابي و مبارز و چهره اي تاثير گذار براي پاسداري از ثمرات خون هاي پاك هزاران شهيد گلگون كفن و دستاوردهاي نهضت اسلامي كمر همت بست و تا پايان عمر بابركتش  بر اين پيمان مقدس ايستاد . ايشان در تمام اين چهل سال لحظه اي از ولايتمداري و مردمداري غفلت نورزيد و همواره ياور صديق انقلاب ، حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري و همراه مطمئن و بي منت مردم بود .

 

اينجانبان ضايعه فقدان اين عالم رباني و مجاهد راه حق را كه عمر شريفش وقف اعتلاي اسلام و صيانت از نظام مقدس جمهوري اسلامي شده بود ، به محضر حضرت ولي عصر امام زمان (عج)  و رهبري معظم انقلاب ، علماي مازندران ، حوزه هاي علميه ، بيت مكرم ايشان و مردم شريف و قدرشناس استان خصوصا همشهريان ساروي تسليت و تعزيت عرض مي نمائيم و از درگاه خداوند تبارك و تعالي براي روح آن عالم بحق پيوسته رضوان و رحمت الهي و براي بازماندگان صبر جميل و اجر جزيل مسئلت داريم .

                   علیجان شمشیربند                                                     عباس رجبی

           رییس شورای اسلامی شهر ساری                                           شهردار ساری    

 

 

چاپ محتويات