بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 165993 خرداد 1399اخبار 0
مدیریت ارتباطات و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

پیام رییس شورای اسلامی شهر و شهردار ساری به مناسبت روز جهانی قدس

روز قدس، روز تجدید حیات اسلام و نماد وحدت و اقتدار مسلمین در حمایت امت اسلام از آرمان قدس شريف و فلسطين است؛ روزي که نه تنها ملت بيدار و آگاه ايران اسلامي، بلکه تمامي ملت‌هاي عدالت‌طلب، آزادانديش و آزادي‌خواه در اقصي نقاط جهان، انزجار قلبي خود را نسبت به رفتارهاي ضد انساني و جنايات ددمنشانه رژيم غاصب صهيونيسم عليه ملت مظلوم فلسطين، ابراز مي‌دارند.

اینجانبان، ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، ميراث ماندگار معمار کبير انقلاب، با آرزوي قبولي طاعات و عبادات در اين ماه پرفيض الهي، همچون سال‌هاي گذشته همدل با ساير مسلمانان در ديگر کشورهای اسلامي، از شهروندان عزیز ساروی می خواهیم با زنده نگه داشتن یاد شهدای انتفاضه و گرامیداشت اين روز باعظمت، بار ديگر نفرت و انزجار خود را از استکبار و رژيم صهيونيستي اعلام نمایند و با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و نیز با توجه به شرایط خاص امسال در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا، با استفاده از ابزارهای ارتباط جمعی و رسانه های مجازی فرياد رساي خود در حمايت از ملت ستمديده فلسطين و آزادي قدس شريف را به گوش جهانيان برسانند.

 

 

افتتاح پروژه‌های شهری؛ عیدی شهردار ساری به شهروندان

عباس رجبی شهردار مرکز مازندران با بیان اینکه بهره برداری از این پروژه های شهری عیدی شهرداری به شهروندان مرکز مازندران است، گفت: شهروندان ساروی تغییرات بسیار چشمگیری را در حوزه فرهنگ، عمران و خدمات در شهر ساری شاهد خواهند بود.

وی افزود: این پروژه‌ها با عزم جدی کارکنان شهرداری طی چند ماه اخیر و برای تحقق گزاره خدمت بی منت به پایان رسید و این باور در شهرداری وجود دارد که با روحیه جهادی می‌توان بر مشکلات فائق آمد.

وی افزود: تلاش بی وقفه مجموعه همکارانم در خانواده بزرگ شهرداری ساری استمرار خواهد داشت تا با یکپارچه سازی و یکسان سازی ارائه خدمات و توسعه متوازن شهر، ساری برای همه شهروندان ساروی باشد.

 

 

بوستان خانواده ساری افتتاح شد

صبح امروز چهارشنبه با حضور حضرت آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان، رازجویان معاون استاندار مازندران، رضایی فرماندار مرکز استان، اعضای شورای اسلامی شهر، عباس رجبی شهردار ساری و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی،  بوستان خانواده ساری افتتاح شد.

 

 

مردم قدردان تلاش ها خواهند بود

مهدی رازجویان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران در مراسم افتتاحیه بوستان خانواده ساری اظهار کرد: احداث  پارک‌ها و بوستان ها در نقطه نقطه شهر ساری نشان از نگاه مدیریت شهری به توزیع متوازن خدمات دارد، شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری هم به وظیفه خودشان به نگاه متعادل و متوازن به همه نقاط شهری دقت کرده و توجه داشته اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: اینکه ما بتوانیم خدمات شهری به صورت مکانیزه و یکپارچه و استفاده از ظرفیت‌های موجود در سطح جامعه استفاده کنیم این مدیریت یک شهردار و تدبیر شورای اسلامی یک شهر را می رساند.

 

 

شهردار ساری بر خدمت بی منت و بدون حاشیه خود ادامه دهد

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی امروز در آیین افتتاح پروژه‌های شهرداری ساری در محل بوستان خانواده، با بیان اینکه هر مسئولی باید مصداق «هزینه کم، بار کم و خدمت زیاد» باشد، آن را عامل کم کردن هزینه‌های جاری و زیادتر کردن هزینه‌های عمرانی، دانست و گفت: مسئولانی داریم که از امکانات نهاد و اداره استفاده نمی‌کنند زیرا نیازی ندارند اما یک اقلیت سوء استفاده می‌کنند.

وی با ابراز خرسندی از احداث و بهره برداری این بوستان در مرکز استان، احداث پارک دیگر ویژه بانوان را از سوی شهرداری ساری نوید بخش خبر خوش برای بانوان ساروی دانست و و از شهرداری خواست که سرانه فضای سبز را با توجه به جمعیت برای شهروندان ساری افزایش دهد.

 

 

پارکی دیگر ویژه بانوان باید در ساری احداث شود

علیجان شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری صبح امروز چهارشنبه در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های شاخص شهرداری مرکز استان گفت: ساری در مرکز استان پیش از این از جایگاه مناسبی برای حضور گردشکران،مسافران برخوردار نبود اما در چند سال اخیر با تلاش و توانمندی‌های مدیریت شهری برخی از نیازمندی‌های مرکز استان مرتفع شد اما هنوز به نقطه مطلوب نرسید.

وی با تأکید بر ضرورت نگاه و توجه ویژه به توسعه ساری بعنوان مرکز استان از نماینده ولی فقیه در مازندران خواست تا به ساری بعنوان مرکز استان نگاه استانی و حتی ملی داشته باشد. توسعه ساری به منزله ی توسعه مازندران خواهد بود و این مهم توجه ویژه نماینده ولی فقیه، استاندار و نمایندگان مجلس را طلب می‌کند.

 

 

ساری در امتداد افقی روشن/ بوستان خانواده سهم شهروندان ساروی

عباس رجبی شهردار ساری با اشاره به صدور مجوزهای ساخت برای ساختمان‌های اطراف این بوستان طی سال های گذشته  که موجب اشراف به این مکان شده است گفت:  امیدواریم بتوانیم در آینده بوستانی با شرایط مناسب ویژه بانوان شهر ساری احداث نماییم.

وی افزود: هم‌زمان با این پروژه، بوستان رسالت با هدف افزایش سرانه فضای سبز شهری ، خرید و تجهیز ۲۲ دستگاه خودروی حمل زباله جهت جمع آوری مکانیزه زباله های سطح شهر، تجهیز، خرید و بروزرسانی ادوات و ماشین آلات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری در راستای ارتقاء سطح خدمات رسانی این سازمان و پروژه تعریض و  بهسازی بلوار کشاورز و ساماندهی و توسعه بازار ملامجدالدین نیز مورد بهره برداری قرار گرفتند.

رجبی در بخش دیگر از سخنانش با اشاره به مطالبات پیمانکاران از شهرداری که از  دوره های مدیریتی قبلی بجا مانده بود گفت: 140 میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران را پرداخت کردیم  و نیز بدهی  300 میلیارد تومانی مربوط به بیمه کارکنان شهرداری به بیمه تامین اجتماعی استان نیز تسویه شد.

 

 

تقدیر از روابط عمومی شهرداری ساری در حوزه اطلاع رسانی

مراسم گرامی داشت روز روابط عمومی و ارتباطات با تجلیل از روابط عمومی های برتر استان با حضور احمد حسین زادگان استاندار مازندران و معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار، برخی مدیران ستادی استانداری  و با مشارکت مدیران، فرمانداران، شهرداران و مدیران روابط عمومی فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی استان بصورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

استاندار مازندران در این مراسم با اشاره به نقش مهم روابط عمومی های دستگاه ها در امر اطلاع رسانی گفت: اگر ما توانستیم در بحرانسیل و کرونا در جهت اطلاع رسانی بموقع و آگاهی رسانی به مردم توفیق پیدا کنیم و در جامعه تغییر رفتار ایجاد شود بخاطر باور و تلاش روابط عمومی ها و رسانه ها بود.

 

 

آرامگاه های سطح شهر ساری به مناسبت عید سعید فطر بازگشایی می شود

مصطفی نیک نقش معاونت خدمات شهری شهرداری ساری و رئیس هیات مدیره سازمان مدیریت آرامستان های مرکز استان از بازگشایی درب آرامگاه های سطح شهر به مناسبت عید سعید فطر خبر داد و گفت: هفته آینده محدودیت های تردد در آرامگاه های سطح شهر برداشته می شود.

وی افزود : همچنان اجازه برگزاری مراسم در آرامگاه ها داده نمی شود و شهروندان می توانند برای قرائت فاتحه و زیارت اهل قبور بر سر مزار عزیزان خود حضور یابند.

 

 

خرید 22 دستگاه ماشین مکانیزه زباله/ جمع آوری زباله در ساری مکانیزه می‌شود

مصطفی نیک نقش معاون خدمات شهری شهرداری مرکز مازندران از خریداری 22 دستگاه ماشین مکانیزه جمع آوری زباله خبر داد و گفت: طرح مکانیزه شدن جمع آوری زباله از هفته آینده در ساری کلید می‌خورد.

وی کاهش آثار زیست محیطی، آسان نمودن کار برای کارگران جمع آوری پسماندها، حفظ سلامتی و کاهش آسیب‌ها و صدمات وارده به نیروی کار، کاهش هزینه و ارتقای کیفی را از جمله مزیت‌های این طرح برشمرد.

مصطفی نیک نقش افزود: روش های سنتی جمع‌آوری زباله جوابگوی مناسبی جهت ارائه خدمات به مردم نیست لذا شهرداری با خریداری این  تعداد ماشین طرح جمع‌آوری به روش مكانیزه را در دستوركار قرار داده است.

 

 

نصب بزرگترین تصفیه خانه شیرابه استان در مرکز مازندران

سید سلمان ابوالقاسمی رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری، در گفتگویی دفن بهداشتی زباله های مرکز استان را در شمار مهم ترین اقدامات اخیر این سازمان برشمرد و در این مورد توضیح داد: عملیات اجرایی این طرح که مهم ترین پروژه زیست محیطی شهرداری است در چند ماه اخیر با تاکید عباس رجبی شهردار ساری توسط سازمان مدیریت پسماند در محل دفن زباله آغاز و روزانه پسماندها بصورت بهداشتی دفن می شوند.

وی ادامه داد: پیش از این مسئولیت اجرایی این کار بر عهده ی پیمانکار بود که به دلیل عدم رعایت ضوابط و قرارداد فی ما بین،  بنا به دستور شهردار مرکز استان خلع ید و سازمان مدیریت پسماند مجری این پروژه شد.

 

 

روابط عمومی آینه شفافی برای انعکاس دستاوردهای مدیریت شهری و بیان دغدغه ها و مطالبات شهروندان

حسین مرتضوی مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری مرکزمازندران در گفت و گویی ضمن گرامیداشت 27 اردیبهشت ماه روز روابط عمومی ،  به جایگاه مهم و موثر روابط عمومی در توسعه و پیشرفت شهر اشاره کرده و اظهار داشت: روابط عمومی شهرداری همواره فعالیت ها و عملکرد مجموعه مدیریت شهری را بصورت دقیق و منظم برای شهروندان اطلاع رسانی نموده و مطالبات آنان را نیز در این حوزه بررسی و به مدیران واحدهای مربوطه منتقل خواهد کرد.

وی بر لزوم تحکیم ارتباط شهروندان و روابط عمومی تاکید کرده و ادامه داد: ارتباط مستمر و دوسویه، ارتقاء سطح مشارکت شهروندان با مدیریت شهری و ارائه خدمات مطلوب تر را در پی خواهد داشت.

 

 

مدیران شهرداری ساری پاسخگوی مطالبات شهروندان در حوزه مدیریت شهری

با هدف حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و نیز پیگیری مطالبات شهروندی برای ششمین مرتبه، ملاقات عمومی غیرحضوری مدیران شهرداری ساری از طریق سامانه 137 برگزار شد.

با توجه به تاکید عباس رجبی شهردار ساری، معاونان و شهرداران مناطق سه گانه و رییس سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل، صبح امروز سه شنبه با حضور در مرکز سامانه ارتباط مردمی 137 پاسخگوی مطالبات، نظرات و مشکلات شهروندان در حوزه مدیریت شهری بوده اند.

 

 

اولین همایش استانی کتابت قرآن کریم "مشق نور" برگزار شد

اولین همایش استانی کتابت قرآن کریم با عنوان مشق نور شب گذشته مقارن با 26 رمضان و با همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری مرکز استان در عمارت تاریخی کلبادی شهر ساری برگزار شد.

این همایش با حضور هنرمندان و خوشنویسان مازندرانی در حوزه کتابت قرآن کریم در گرایش های نستعلیق ، شکسته نستعلیق ، نسخ و ثلث برگزار شد.

گفتنی است، آثاری که در این همایش به رشته تحریر در آمد به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری تحویل در نگارخانه این سازمان ثبت شدند.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید