بسته خبری

اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

کد خبر : 293343 مهر 1400اخبار 0
مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری در راستای اطلاع رسانی جامع از عملکرد و فعالیت های خود، بسته خبری را به صورت هفتگی تهیه می نماید. در این بسته خبری به انعکاس تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخبار شهرداری مرکز استان پرداخته خواهد شد.
اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

 

 

 

بخشی از پیام رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار ساری به مناسبت هفته دفاع مقدس

۳۱ شهریور، روز تجاوز رژیم بعث عراق به ایران اسلامی و آغاز 8 سال دفاع مقدس می باشد که با هدایت و رهبری مدبرانه حضرت امام خمینی(ره) و پایمردی های ملت بزرگ ایران به پیروزی انجامید.

اینجانبان، به بهانه آغاز هفته دفاع مقدس یاد و نام شهدای جنگ تحمیلی را گرامی می‌داریم و به همه رزمندگان جان بر کف و آزادگان درود می فرستیم و با استعانت ویژه از خداوند متعال، پایداری در مسیر اعتلای آرمان‌های مقدس شهدا و انقلاب اسلامی را مسئلت می نماییم.

 

 

دیدار جواد طالبی با بازاریان ساری

جواد طالبی شهردار مرکز استان به همراه علی عاشقان عضو شورای اسلامی شهر، حسن کلانتری معاون برنامه ریزی و هماهنگی مناطق شهرداری ، سید علی نورانی مدیر شهرداری بافت کهن و تاریخی ساری ، مدیر حراست و سید سلمان ابوالقاسمی رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری از هسته مرکزی شهر بازدید کردند.

جواد طالبی شهردار ساری ضمن بازدید از روند خدمت رسانی شهرداری در هسته مرکزی شهر با بازاریان ساری دیدار و گفتگو کرد.

 

 

نشست ادواری بازنگری فرایندهای حوزه معاونت شهرسازی و معماری

نشست ادواری بازنگری فرایندهای حوزه معاونت شهرسازی و معماری با هدف شناسایی، بازنگری و بهبود مستمر فعالیت های حوزه های مختلف شهرداری و با حضور معاونان شهرسازی ، مسئولان طرح و برنامه شهرداری های مناطق، رییس اداره طرح و پژوهش و مطالعات معاونت برنامه ریزی ، مسئول برنامه ریزی معاونت برنامه ریزی و هماهنگی مناطق شهرداری، مسئول بهبود روشها معاونت برنامه ریزی و سرپرست امور معماری معاونت شهرسازی شهرداری به میزبانی شهرداری منطقه سه برگزار شد.

در این نشست، فرایندهای حوزه شهرسازی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و بر بروز رسانی ارائه خدمات و تسریع در صدور پروانه و تشکیل یک فلو چارت مشترک برای حوزه شهرسازی در شهرداری های مناطق تاکید شد.

 

 

رونمایی از فرهنگ سرای مجازی عفاف و حجاب شهرداری ساری

آئین رونمایی از فرهنگسرای مجازی عفاف و حجاب از سوی مرکز امور بانوان و خانواده شهرداری ساری  با حضور سردار ملکی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در سالن اجتماعات این اداره کل  برگزار گردید.

در این مراسم سردار ملکی ضمن تسلیت اربعین حسینی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت:اینجا خانه شهدا، آزادگان، پیشکسوتان، ایثارگران و مجموعه جانبازان است و برگزاری این مراسم در این مکان تبرکی از جانب شهدا است.

راحله حاجیان مشاور بانوان و خانواده شهرداری ساری در آیین رونمایی از فرهنگسرای مجازی عفاف و حجاب در گفت‌وگویی از راه اندازی فرهنگ سرای مجازی با محوریت ترویج اهداف متعالی در حوزه عفاف و حجاب و استحکام بنیان خانواده از طریق باروری استعداد‌ها و رفع دغدغه‌های بانوان در حوزه‌های مختلف خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه بحران کرونا عمده فعالیت‌های فوق برنامه را به ویژه در قشر بانوان تحت الشعاع قرارداده است این اقدام می‌تواند تا حد زیادی خلا‌های فرهنگی موجود را که در این دو سال رفته رفته عمیق‌تر می‌شود التیام بخشد.

   

 

معاینات ادواری و واکسیناسیون کارگران شاغل در شهرداری ساری

با پیگیری های مرکز بهداشت کار شهرداری مرکز مازندران و در راستای حفظ سلامت کارکنان مجموعه شهرداری، با شروع واکسیناسیون سراسری، از ابتدای امسال تعداد 252 نفر از پاکبان‌ها با تزریق واکسن در مقابله با ویروس کرونا واکسینه شدند.

در مرحله دوم تعداد 290 نفر از پاکبان‌ها و کارکنان واحد جمع‌آوری زباله شاغل در سازمان پسماند شهرداری ساری و 130 نفر از پرسنل عملیاتی سازمان آتش‌نشانی نیز واکسن کرونا را دریافت کردند.

 

 

خدمات رسانی متنوع شهرداری به شهروندان منطقه سه

شهرداری منطقه سه که خدمت گذاری به شهروندان را هدف‌گذاری کرده تلاش می‌کند تا انجام فعالیت‌های متنوع خدماتی، عمرانی به شهروندان خدمات مطلوب ارائه کند.

بهبود نمای بصری شهر می‌تواند یکی از مهم‌ترین خدمات شهرداری ساری در راستای سلامت شهروندان و افزایش نشاط عمومی باشد شهرداری منطقه 3 با تأکید بر این موضوع بارنگ آمیزی جداول، شستشوی پل‌های سردار نبوی و شهیدان رضایی و دیوارچینی و کاشت گل و گیاه در باند سلامت کمربندی جنوبی در بهبود این فضا نقش ایفا کرده است.

 

 

طرح دوره آموزش کاربری ویژه کارشناسان حوزه شهرسازی شهرداری ساری

در راستای ارتقای سطح مهارت و دانش کارکنان مجموعه شهرداری ، اولین دوره آموزش کاربری ویژه کارشناسان حوزه شهرسازی، طرح تفصیلی ، صدور پروانه و کنترل نظارت شهرداری های مناطق با موضوع  محاسبه کسری پارکینگ به همت معاونت برنامه ریزی و هماهنگی مناطق شهرداری در سازمان آتش نشانی برگزار شد.

این دوره با هدف توانمندسازی نیروی انسانی، ارتقاء سطح علمی و کاربردی کارشناسان شهرسازی و آشنایی با ضوابط و مقررات عوارض حذف و کسری پارکینگ به مدت 8 ساعت و برای 40 نفر برگزار می شود.

 

 

پیگیری طرح تفصیلی شهر ساری و اصلاح محدوده مصوب شهری

جواد طالبی شهردار مرکز استان به اتفاق علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، شهرام ایرجی و علی عاشقان عضو شورای اسلامی شهر ساری و سید حمزه سید حسینی معاون شهرسازی شهرداری ساری با خانم فرزانه صادق معاون شهرسازی وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی ایران دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار پیرامون اصلاح طرح محدوده شهری، ساماندهی سکونتگاه‎‌های غیر رسمی در حومه شهر گفت و گو شد. همچنین پیگیری و اصلاح طرح تفصیلی شهر مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

خدمت‌رسانی به شهروندان ساکن در هسته مرکزی شهر

شهرداری منطقه بافت کهن و تاریخی در سال 1399 با هدف احیا و حفظ بافت‌های قدیمی شهر ساری و خدمات‌رسانی به شهروندان ساکن این منطقه تأسیس‌شده است.

با تأسیس شهرداری منطقه بافت کهن و تاریخی ، خدمات‌رسانی به شهروندان در محدوده خیابان‌های شیخ طبرسی، میدان امام حسین، ملامجدالدین، فرهنگ، رازی، میدان شهدا، سه‌راه فرح‌آباد، سه‌راه کشاورزی، بلوار امیر مازندرانی و چهارراه ابن شهرآشوب که به مرکز شهر منتهی می‌شوند به این شهرداری محول شد. اهالی این منطقه می‌توانند برای دریافت هرگونه خدمات از جمله خدمات عمرانی، شهرسازی و خدمات شهری به شهرداری این منطقه مراجعه کنند.

 

 

با متخلفان سد معبر برخورد می‌شود

بی‌توجهی برخی از دست‌فروشان و مغازه‌داران به حقوق شهروندان موجب نارضایتی بسیاری از شهروندان می‌شود که آمدوشد آن‌ها را در معابر عمومی با مشکل مواجه کرده است.

امروزه «سد معبر» را می‌توان از پدیده‌های تضییع حقوق شهروند، ایجاد ناهنجاری اجتماعی و مشکلی اساسی درآمد و شد شهروندان نام برد.

برای آن‌که همه افراد و اقشار عمومی به‌طور یکسان از امکانات شهری استفاده کنند کافی است به‌حق خود در معابر شهر هنگام ساختمان‌سازی، چیدن اجناس مغازه در مقابل انظار عمومی و پارک خودروها قانع باشیم.

 

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید