در نشست مشترک اعضای شورای اسلامی شهر و معاونان شهردار ساری تاکید شد؛

منابع مالی اختصاصی در زمینه عمرانی و خدماتی هریک در مسیر خود هزینه شود

کد خبر : 3141415 دی 1400اخبار 0
نشست مشترک اعضای شورای اسلامی شهر و معاونان و مدیران مجموعه شهرداری ساری با موضوع رفع موانع و مشکلات حوزه خدماتی و عمرانی برگزار شد
منابع مالی اختصاصی در زمینه عمرانی و خدماتی هریک در مسیر خود هزینه شود

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری ساری، جلسه رفع موانع و مشکلات حوزه خدماتی و عمرانی شهرداری ساری با حضور سید حسن احمدی و شهرام ایرجی اعضای شورای اسلامی شهر ساری، کیا علیزاده، علیرضا سعیدی و علیرضا حمیدی معاونان شهردار ساری و مسئولانی از مناطق چهارگانه شهرداری ساری و سازمان‌ها برگزار شد.

 

قدردانی از واحدهای زیباسازی شهرداری‌های مناطق

 

سید حسن احمدی عضو شورای اسلامی شهر ساری در این نشست اظهار کرد: در زمینه هزینه‌کرد منابع باید نظارت ویژه و دقیق صورت گیرد.

وی با بیان اینکه عملکرد شهرداری ساری در گرو فعالیت شهرداری‌های مناطق است، افزود: اگرچه شهرداری‌های مناطق، واحدهای هزینه‌ای به شمار می‌روند اما واحدهایی هستند که فعالیت آنها برای شهروندان ملموس است.

احمدی با اشاره به اینکه رسیدگی به فضای سبز، المان‌های سطح شهر و وضعیت ترافیکی در آستانه نوروز مورد توجه ویژه قرار گیرد، ادامه داد: ترمیم چمن و خرید گل و نوسازی علائم ترافیکی در این راستا باید انجام شود.

وی با بیان اینکه از واحدهای زیباسازی مناطق شهرداری ساری به دلیل انجام اقدامات درون‌سازمانی تشکر ویژه دارم، گفت: برای پرسنل این واحدها باید پاداش درنظر گرفت.

احمدی با اشاره به تقارن میلاد ولی عصر (عج) و عید نوروز، خاطرنشان کرد: اقداماتی که برای ایام نوروز انجام می‌دهیم باید درخور تقارن این مناسبت باشد.

وی با تاکید بر تعمیر موتورهای کف‌کش‌ جهت انتقال آب های سطحی معابر، یادآور شد: لایروبی چاه‌های ضروری سطح شهر در اولویت قرار گیرد.

 

به شهردار ساری کمک می‌کنیم

 

شهرام ایرجی در سخنانی اظهار کرد: توانمندی و ظرفیت ویژه‌ای در حوزه خدماتی و عمرانی در مناطق چهارگانه شهرداری ساری وجود دارد.

وی افزود: اعتبار اختصاص یافته به حوزه عمرانی و خدماتی صرفا در این زمینه‌ها هزینه شود و شورا وظیفه نظارتی خود را در این موارد به شکل ویژه انجام خواهد داد.

عضو شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به وضعیتی که در چند سال اخیر در شهرداری حاکم بود و فعالیت خاصی صورت نمی‌گرفت، گفت: اکنون پیمانکاران راضی هستند و مطالبات خود را دریافت می‌کنند، در گذشته هیچ امیدی در این مساله نداشتند.

ایرجی با تاکید بر اقدامات موثر طالبی شهردار ساری، تصریح کرد: طالبی اگر در شهرداری ساری مسئولیت قبول نمی‌کرد می‌توانست در آرامش زندگی کند اما می‌خواهد برای شهر کار کند، مردم هم به ما اعتماد کردند و رای دادند و ما هم قصد کمک به شهردار ساری داریم تا به رضایت شهروندان منجر شود.

وی ادامه داد: منطقه سه شهرداری ساری به دلیل داشتن مناطق الحاقی بیشتر، باید مورد توجه ویژه باشد.

این عضو شورای اسلامی شهر ساری یادآور شد: اتصال کانال های هدایت آب های سطحی در معابر  فرعی به معابر اصلی در اولویت کارهای شهرداری قرار گیرد.

 

در آستانه نوروز اکیپ‌های آسفالت فعالیت ویژه داشته باشند

 

کیا علیزاده معاون توسعه و مدیریت منابع شهردار ساری در این نشست اظهار کرد: اکیپ آسفالت در مناطق چهارگانه شهرداری ساری به شکل ویژه فعالیت کند تا شهر را برای پذیرایی از مسافران نوروزی آماده کنیم.

وی با بیان اینکه چرخ مخازن زباله از طریق سازمان پسماند تهیه خواهد شد، افزود: 2800 چرخ مخزن زباله تامین و تحویل مناطق خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اختصاص تنخواه به مناطق چهارگانه شهرداری ساری، گفت: شهرداران مناطق توجه داشته باشند این تزریق اعتبار صرفا در زمینه خدماتی و عمرانی هزینه شده و از هزینه‌کرد در موارد هزینه‌های جاری خودداری شود.

 

مشکلی در زمینه تهیه قیر نداریم

 

علیرضا سعیدی معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهردار ساری اظهار کرد: یکصد تن قیر خریداری و تحویل سازمان عمران شد و در زمینه تامین قیر مشکلی نداریم.

وی با اشاره به رایزنی با استانداری برای دریافت 550، افزود: 300 تن قیر هم از منابع دیگری اختصاص می‌یابد و نهضت آسفالت که به مردم قول دادیم محقق خواهد شد.

این مسئول گفت: در خریداری ماسه هم مشکلی وجود ندارد و در این زمینه چندین قرارداد منعقد کرده‌ایم.

سعیدی خاطرنشان کرد مشکلات مناطق در حوزه عمرانی ظرف مدت یک هفته احصا شده و در این زمینه گزارش ارائه شود تا بتوانیم این مشکلات را رفع کنیم.

 

پیشنهادات نوروزی شهرداری‌های مناطق ارائه شود

 

علیرضا حمیدی معاون خدمات شهری شهردار ساری اظهار کرد: دو مناسبت مهم دهه فجر و عید نوروز را در پیش داریم و باید در زمینه رسیدگی به فضای سبز و المان‌های مرتبط با این مناسبت‌‌ها، فعالیت گسترده خواهیم داشت.

وی افزود: مناطق و سازمان‌ها طرح و برنامه خود را درباره این 2 مناسبت ارائه کنند تا متناسب با امکانات مالی شهرداری که با رویکرد اتکا به توان و ظرفیت درون سازمانی صورت می گیرد، طرح‌های برتر اجرایی شود.

این مسئول با اشاره به تاکیدات استاندار مازندران درباره پاکسازی مبادی ورودی شهرها، گفت: شهرداری ساری ضمن اینکه از گذشته در این زمینه اقدامات موثر انجام می‌داد حسب دستور استاندار مازندران هم نیروهایی را ویژه این مناطق مستقر کرده‌ایم.

حمیدی با اشاره به در پیش بودن ایام نوروز و لزوم ساماندهی سد معبر در این ایام، ادامه داد: در این زمینه هم پیشنهادات ارائه شود تا شهر را آماده پذیرایی از مسافران نوروزی کنیم.

معاون خدمات شهری شهردار ساری رسیدگی به وضعیت سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها و سطح شهر و همچنین فضای سبز را خواستار شد.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید