بسته خبری

اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

کد خبر : 3150225 دی 1400اخبار 0
مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری در راستای اطلاع رسانی جامع از عملکرد و فعالیت های خود، بسته خبری را به صورت هفتگی تهیه می نماید. در این بسته خبری به انعکاس تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخبار شهرداری مرکز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

 

اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

 

عزم جدی در معاونان برای اجرای ماموریت های محوله از سوی شهردار ساری/ مدیران شهرداری پای کار

 

جلسه شورای معاونین شهرداری مرکز استان،  با حضور سید حسین یوسفی، شهرام ایرجی و سید حسن احمدی اعضای شورای اسلامی شهر ساری، معاونان شهردار، مشاوران شهردار، مدیر حراست شهرداری و شهرداران مناطق در سالن جلسات شهرداری ساری برگزار شد.

 

جواد طالبی شهردار ساری در جلسه ویدئو کنفرانسی شورای معاونین که 12 دی‌ماه در شهرداری برگزار شد نکات مهمی را در حوزه عمرانی، خدماتی و فرهنگی مورد تأکید قرار داد و خواستار اجرای موارد مطروحه در زمان تعیین‌شده شد.

 

در این جلسه معاونان شهردار ساری تأکیدات شهردار را مطرح و اقدام‌های انجام‌شده را ارائه کرده و تأکید کردند تا بهبودی شهردار ساری به‌طور جد پای‌کار بوده و هرآن چه که به‌عنوان دغدغه از سوی مدیریت شهری مطرح شده توسط مجموعه شهرداری اجرا ‌شود.

 بنا به این گزارش،  معاونان شهردار ساری، رنگ‌آمیزی بلوارها، گُل‌آرایی میدان‌ها و معابر شهری، رصد و پایش روزانه سطح شهر برای حذف زوائد فیزیکی، اجرای نهضت آسفالت به‌طور متوازن و یکنواخت، تعویض تیر برق های فرسوده، پیگیری طرح تونل شهری حدفاصل فرمانداری تا میدان کارگر و استمرار پیاده رو سازی از مواردی بوده که مجموعه شهرداری برای اجرای آن عزم جدی داشته و در حال انجام است.

 

آمادگی شهرداری ساری در ارائه خدمات به شهروندان و مسافران برای نوروز 1401

 

حسن کلانتری در جلسه ستاد تسهیلات سفر نوروزی 1401 شهرستان ساری که به ریاست عباسی معاون عمرانی فرماندار مرکز مازندران و با حضور اعضای این ستاد در این فرمانداری برگزار شد بر ضرورت اجرای همه برنامه‌های نوروزی با محوریت رویداد ساری ۲۰۲۲ تأکید کرد و گفت: شهرداری ساری در ارائه خدمات به شهروندان و مسافران برای نوروز 1401 آمادگی دارد.

 

وی افزود: با توجه به مهار نسبی کرونا در جامعه به‌واسطه واکسیناسیون سراسری، برنامه‌ریزی‌ها برای سفرهای نوروزی به مرکز استان توسط شهرداری صورت گرفت و ستاد تسهیلات نوروزی در این شهرداری تشکیل و برای اجرا به شهرداری‌های مناطق و سازمان‌های تابعه ابلاغ شد.

 

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی مناطق شهرداری ساری با اعلام اینکه 83 برنامه برای استقبال از نوروز در شهرداری مرکز استان تعریف‌شده است، زیباسازی منظر شهری و ساماندهی مبادی ورودی ساری را از شاخص‌ترین برنامه‌های شهرداری برشمرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا شهرداری در میزبانی از گردشگران و مسافران نوروزی الگوی دیگر شهرها باشد.

 

وی، اجرای نهضت آسفالت، گُل‌کاری میدان‌ها، بلوارها و لچکی‌ها، بازسازی و ساخت اِلمان شهری، طراحی و استقرار کمپ نوروزی، برگزاری تور ساری گردی، پاک‌سازی حریم جاده‌ها، توزیع میوه شب در کانکس‌های شهرداری، برپایی سفره هفت‌سین، آمادگی پایانه‌های مسافربری، ساماندهی بازارهای شب و دست‌فروشان را شمار برنامه‌های ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری ساری عنوان کرد.

 

کلانتری همچنین از برپایی سه نمایشگاه در بوستان ملل، ولایت و بوستان خانواده ویژه صنایع‌دستی، سرپرست خانوار و هنرمندان در این ایام خبر داد و گفت: تمامی نقاط شهری ساری روزانه توسط مدیران شهرداری رصد و پایش می‌شود در صورت مشاهده هرگونه ناهنجاری بصری در اسرع وقت پیگیری و مرتفع می‌گردد.

 

عملکرد سیستم تصفیه‌خانه شیرابه ساری به‌طور مستمر ارزیابی می‌شود

 

مرکز دفن زباله ساری ظرفیت روزانه 60 مترمکعب تصفیه شیرابه را دارد.

تصفیه‌خانه موجود در مرکز دفن به‌طور فعال به تصفیه شیرابه‌های موجود در این مکان می‌پردازد و شیرابه‌های تصفیه‌شده برای آبیاری فضای سبز و محیط‌های درخت‌کاری شده در محل دفع زباله مورداستفاده قرار می‌گیرد.

ازآنجایی‌که مسائل زیست‌محیطی در اولویت شهرداری ساری قرار داشته و مدیریت شهری نیز بر این موضوع تأکید ویژه دارد، لذا عملکرد این تصفیه‌خانه مستمر ارزیابی و رصد می‌شود.

 

فراهم کردن زیرساخت‌ خط انتقال تولید برق نیروگاه زباله‌سوز ساری به شبکه سراسری

 

در جلسه‌ای که با حضور کیا علیزاده معاون توسعه و مدیریت منابع و علیرضا سعیدی معاون حمل‌ونقل و امور زیر بنایی با مدیران شرکت برق منطقه‌ای، توزیع برق و شرکت TTS به‌منظور تصمیم‌گیری در خصوص نحوه اتصال برق تولیدی از نیروگاه زباله‌سوز ساری به شبکه سراسری کشور برگزار شد، تصمیمات لازم برای انجام این کار اتخاذ شد.

 

سعیدی معاون حمل‌ونقل و امور زیر بنایی شهرداری ساری در این نشست پروژه نیروگاه زباله‌سوز ساری را مهم‌ترین پروژه زیست‌محیطی شهرداری ساری عنوان کرد که می‌تواند گام بزرگی برای کاهش از آلاینده‌های زیست‌محیطی و تضمین سلامت مردم مرکز استان باشد.

 

وی افزود: برای اینکه این نیروگاه بتواند تمامی زباله‌ها را امحا و به برق تبدیل کند باید تمام زیرساخت‌های خط انتقال تولید برق به نیروگاه شبکه سراسری فراهم شود .

معاون حمل‌ونقل و امور زیر بنایی شهرداری ساری گفت: تلاش داریم با همکاری شرکت‌های برق مازندران هر آنچه برای راه‌اندازی این نیروگاه در مرکز استان ضرورت دارد را فراهم کرده تا مشکلی در این مسیر پیش نیاید.

 

سعیدی افزود: نیروگاه زباله‌سوز ساری ظرفیت این را دارد که از دیگر زباله‌های شهرهای هم‌جوار نیز استفاده کند و با بازیافت آن علاوه بر حفظ محیط‌زیست به تولید صنعت برق کشور نیز کمک زیادی کند.

 

پروژه نیروگاه زباله‌سوز ساری در سه خط موازی 150 تنی با ظرفیت 450 تن در شهرک صنعتی مصطفی خمینی به همت مجموعه شهرداری ساری در حال انجام است.

 

از سر گیری روند احداث پروژه زباله‌سوز ساری با ورود سازمان بسیج سازندگی

 

علیرضا سعیدی معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهردار ساری  به همراه  مدیرعامل شرکت  TTS (سرمایه‌گذار) و نماینده بسیج سازندگی از پروژه زباله‎سوز ساری بازدید کرد.

 

سعیدی در حاشیه این بازدید درباره روند شروع به کار مجدد پروژه نیروگاه زباله‌سوز اظهار کرد: به دلیل جابه‌جایی پیمانکاران، وقفه‌ای در روند احداث این پروژه به وجود آمده بود که اکنون این مساله برطرف شده و پروژه نیروگاه زباله‌سوز شروع به کار مجدد دارد.

 

وی با اشاره به شروع به کار بسیج سازندگی در بخش ابنیه پروژه، افزود: بخش عمرانی این پروژه در بخش اتاق برق، ژنراتور و آب شیمیایی فعال بوده و برنامه آینده ما تکمیل سالن نصب تجهیزات و سازه های مربوطه است که شرکت TTS به صورت همزمان نصب این تجهیزات را هم تکمیل می‌کند.

 

معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهردار ساری گفت: اقدام بعدی نصب دودکش‌هاست که سازه‌ای به ارتفاع حدود 60 متر است و با ادامه روند تزریق مالی از طرف دولت، اجرای مابقی پروژه هم به شکل همزمان دنبال می‌شود

 

سایه سنگین بدهی گذشته به تامین اجتماعی بر شهرداری ساری/ بروز رسانی حق بیمه کارکنان در سال جاری

 

کیا علیزاده معاون توسعه مدیریت و منابع گفت: شهروندان ساروی در سه ماه پایانی سال با پرداخت عوارض ساختمانی به‌صورت نقدی از بسته تشویقی برخوردار خواهند شد.

 

وی با اعلام اینکه کلیه پرداخت‌های عوارض شهرداری ساری در دی‌ماه 40 درصد، بهمن 35 درصد و اسفند 25 درصد است، افزود: شهروندان مرکز استان تا پایان اسفندماه جاری فرصت دارند ضمن مراجعه به شهرداری از مزایای این تخفیف بهره‌مند شوند.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری ساری در بخش دیگر از سخنانش به بدهی شهرداری ساری به تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: این شهرداری 400 میلیارد تومان بابت حق بیمه کارکنان شهرداری از سالیان قبل به سازمان تأمین اجتماعی بدهکار است.

 

علیزاده بابیان اینکه به دلیل تأخیر در پرداخت حق بیمه کارکنان شهرداری ساری از سال 91 تا پایان سال 99 به رقم بدهی این شهرداری به تأمین اجتماعی اضافه‌شده است، افزود: اما از ابتدای سال جاری به‌رغم مشکلات مالی و معوقات معطل‌مانده بسیار حق بیمه کارکنان شهرداری با تأکید مدیریت شهری به‌روز پرداخت می‌شود.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری ساری ادامه داد: سعی بر این است تا مشکل بیمه کارکنان شهرداری که در مدت چندین سال به دلیل تأخیر در پرداخت به سازمان تأمین اجتماعی گریبان گیر شهرداری بوده، حل شود.

 

شهرداری ساری به‌سلامت کارکنان توجه ویژه دارد

 

علیرضا حمیدی  در جلسه حفاظت فنی شاغلین در شهرداری که با حضور کارشناسان مرکز بهداشت مرکز استان و زهرا نصیری رئیس بهداشت‌کار شهرداری ساری برگزار شد، گفت: شاغلان در شهرداری سرمایه‌های انسانی محسوب می‌شوند و شهرداری به‌سلامت آنان اهمیت ویژه‌ای می‌دهد.

 

وی با اشاره به اینکه حفظ سلامتی کارکنان و ایمنی محیط کار از اصلی‌ترین مسئولیت‌های ما تلقی می‌شود، افزود: تلاش می‌کنیم ضمن پایش سلامت کارکنان عوامل پرخطر در این مسیر را حذف و یا کنترل کنیم.

 

معاون خدمات شهری شهرداری ساری گفت:  با تأکید جواد طالبی تأمین رفاه و سلامت نیروهای شهرداری به‌ویژه حوزه خدمات شهری و نیروهای میدانی موردتوجه ویژه قرار گرفت تا این نیروها در امنیت و سلامت به شهروندان خدمات‌رسانی کنند.

 

حمیدی به تعامل و همکاری شهرداری با مرکز بهداشت شهرستان ساری اشاره کرد و افزود: این همکاری‌ها تحت عنوان بهداشت و سلامت کارکنان شهرداری ، توسط اداره بهداشت شهرداری ساری رصد می‌شود.

 

وی افزود: ازآنجایی‌که مشاغل اجرایی شهرداری در زُمره مشاغل سخت قلمداد می‌شوند ایجاد شرایط مناسب کاری می‌تواند در بهداشت روانی کارکنان در کنار سایر عوامل نقش مهمی ایفا کند و همچنین بهره‌وری نیروی انسانی برای انجام وظایف روزانه و خدمات‌رسانی هر چه‌بهتر به شهروندان در محیطی امن و بدون استرس ارتقاء پیدا کند.

 

در ادامه زهرا نصیری رییس مرکز بهداشت کار شهرداری ساری گزارشی از فعالیت های صورت گرفته مانند معاینات ادواری و آزمایش و واکسیناسیون کارکنان مجموعه ارائه کرد.

 

از پایش و نظارت مستمر بر عملکرد کارکنان تا طرح بهبود روش‌ها

 

حسن کلانتری معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی مناطق شهری شهرداری با بیان اینکه با پیگیری های جواد طالبی شهردار ساری ، این معاونت درسال 1400 باهدف ارتقای کیفیت و مطلوب فعالیت‌ شهرداری‌های مناطق و سازمان‌های تابعه در جهت خدمات‌رسانی بهینه‌تر به شهروندان در شهرداری مرکز استان تشکیل‌شده است، گفت: طرح‌هایی که در شهرداری مطرح و قابلیت اجرایی داشته باشند توسط کارشناسان این حوزه موردبررسی قرارگرفته و به ثبت می‌رسد.

 

وی نظارت، بهبود روش‌ها و فرآیند فعالیت‌ها و پژوهش و مطالعات را برنامه‌های پیش روی این معاونت برشمرد و افزود: در این معاونت، تصمیم داریم فعالیت‌های سازمان‌ها و شهرداری‌های مناطق را با پشتوانه محکم‌تر در جهت خدمت‌رسانی بهینه‌تر به شهروندان ارتقاء دهیم.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی مناطق شهری شهرداری، اصلاح فرآیند صدور پروانه از طریق معاونت شهرسازی و معماری و پیگیری اصلاح سایر فرآیندها، تهیه و ارائه نظام‌نامه و دستورالعمل‌های نظام آراستگی محیط کار جهت اجرا در شهرداری و تهیه دستورالعمل بهداشتی کارکنان خدماتی را بخشی از فعالیت‌های این واحد برشمرد.

 

15 دوره آموزشی غیرحضوری کارکنان شهرداری ساری برگزار شد

 

سید مجتبی موسوی رئیس اداره آموزش و تشکیلات شهرداری ساری گفت: اداره آموزش و تشکیلات شهرداری در سال جاری و در پی شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مراکز آموزشی جهت آموزش حضوری و نظر به اهمیت بحث آموزشی و ارتقاء سطح علمی کارکنان نسبت به برگزاری آموزش مجازی دوره‌ها به‌صورت غیرحضوری و آموزش‌های از راه دور اقدام کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه این دوره‌ها با بهره‌گیری از اساتید درون‌سازمانی شامل دوره‌های عمومی، شهرسازی، حقوقی، عمران، خدمات شهری و فناوری اطلاعات بوده، افزود: جزوات آموزشی و بدون صرف هزینه با برگزاری آزمون غیرحضوری و ارائه گواهی‌نامه با مجوز از کمیته راهبری آموزش و توانمندسازی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تهیه و تدوین‌شده است.

 

 رئیس اداره آموزش و تشکیلات شهرداری ساری گفت: این کلاس‌ها در هشت دوره تخصصی و هفت دوره عمومی به‌صورت غیرحضوری به پایان رسیده که بنا به درخواست و استقبال همکاران بیست دوره تخصصی و عمومی و بهبود مدیریت برای معاونت‌ها و مناطق و سازمان‌ها اعلام شد که چهار دوره در حال اجرا و مابقی در حال برنامه‌ریزی است که منابع و مطالب آن گردآوری‌شده و به‌زودی برگزار می‌شود.

 

 وی ادامه داد: همچنین دوره هفت‌گانه ICDL به‌صورت آنلاین با همکاری دانشگاه امام محمدباقر (ع) به‌صورت رایگان برگزار شد ضمن اینکه مدت اعتبار چهارساله اساسنامه‌های سازمان رو به اتمام بوده فرآیند اصلاح و یا تصویب اساسنامه‌ها از طریق وزارت کشور در حال پیگیری است.

 

 

 

 

 

 

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید